Door digitale innovatie kan een bedrijf zich onderscheiden. ICT is daartoe in staat. ICT-projecten verschuiven van bedrijfskritisch en ondersteunend naar experimenteel en transformerend. Maar dat gaat niet vanzelf. Aan welke eisen moeten IT-professionals voldoen? Vier handvatten.
Lees verderHet thema van deze CIO-platformbijeenkomst was 'maximaal presteren onder druk'. Hockey-international Robert van der Horst belichtte dit thema voor ongeveer 30 deelnemers.
Robert nam ons mee in de wereld van topsport waarin in een wedstrijd van 90 minuten de strijd beslist wordt. In deze arena kan de druk enorm oplopen en reageren spelers vanuit hun 'overbelaste kant' van eigenschappen. Veel reden dus voor het Nederlands team om met Lumina inzicht in elkaars overbelaste kant te krijgen. En met succes! Lumina biedt 'taal' om elkaar aan te spreken op overbelast gedrag en elkaar letterlijk en figuurlijk in de juiste positie te zetten. Robert is inmiddels zelf ook gecertificeerd Lumina coach.
De aanwezigen konden in groepen de kracht van Lumina ervaren en kregen de persoonlijke profielen uitgereikt. Na de groepsessies werd de bijeenkomst rond de Lumina-mat afgesloten met onder andere de aankondiging van de volgende CIO-platformbijeenkomst op woensdag 30 september en het in voorbereiding zijnde oploopje rond 'informatieprofessional 3.0'. Dit laatste in samenwerking met Guido Zonneveld van de opleiding Klinische informatica.
Terug naar het overzicht
Gerelateerde publicaties
Informatie en informatievoorzieningen worden steeds belangrijker voor een organisatie. Met de verdergaande digitalisering van werkzaamheden en een groei van informatiegestuurd werken, is de informatievoorziening bepalender dan ooit voor de strategie en werkprocessen van organisaties. Hierdoor komt de nadruk van ICT steeds meer te liggen op de informatie en functionele inrichtingskant en dus op informatiemanagement. Maar wat is informatiemanagement, wat is het belang van de informatiemanager en welke rollen zijn er te onderscheiden?
Lees verder