De belofte van zorgrobotica om een oplossing te bieden voor het personeelstekort in de zorg, wordt nog niet geheel waargemaakt. De redenen hiervoor zijn dat de techniek soms nog niet zo ver is dat de robot aan de verwachtingen voldoet, de kennis van zorgpersoneel over de mogelijkheden beperkt is en dat het door tijdgebrek moeilijk is om te investeren in het leren omgaan met zorgrobots.
Lees verderEr wordt nog te weinig rendement behaald met de inzet van online behandelplatformen in de GGZ. Weliswaar beschikt meer dan de helft van de GGZ-behandelaren over een online behandelplatform, maar zij bieden dit weinig aan cliënten aan.
Minder dan 1 op de 10 GGZ-cliënten komt in aanraking met e-health als onderdeel van de behandeling. Er is veel winst te behalen in de implementatie door behandelaren beter te ondersteunen, e-health te integreren in het zorgproces en te sturen op de positieve effecten die de cliënt ervaart. Dit blijkt uit een onderzoek van M&I/Partners bij 22 grote GGZ-instellingen naar de stand van zaken op het gebied van e-health.
Lees het onderzoek van M&I/Partners naar de stand van zaken op het gebied van e-health in de GGZ-sector:
Terug naar het overzicht
Gerelateerde publicaties
De afgelopen jaren zijn er diverse VIPP-programma’s geïntroduceerd door het ministerie van Volksgezondheid, Welzijn en Sport met als doel de digitale informatie-uitwisseling met de patiënt en tussen instellingen onderling te versnellen. Het aantal VIPP-programma’s en initiatieven worden steeds verder uitgebreid en complexer. Vanuit M&I/Partners hebben we de samenhang en de verschillen van het VIPP-landschap in kaart gebracht.
Lees verder