Artificial Intelligence is een enorme hype. Het lijkt dat er elke dag weer nieuwe termen en woorden bijkomen. Wat is nou zin en wat is onzin? Welke AI-termen zou je nou wél moeten onthouden? M&I/Partners gaf tijdens de AI Bullshit Bingo antwoord op deze vragen.
Lees verderAI Monitor Ziekenhuizen 2024
In 57% van de ziekenhuizen wordt inmiddels gebruik gemaakt van generatieve AI (GenAI), zo blijkt uit de AI Monitor Ziekenhuizen 2024 van M&I/Partners. Denk daarbij aan gespreksverslagen met automatische transcripties, samenvatten van dossiers en genereren van teksten.
Ondertussen is het percentage ziekenhuizen dat aangeeft AI (nog) niet toe te passen (in experimenten of implementaties) gedaald naar 7%. Net als vorig jaar geeft maar één ziekenhuis aan AI op grote schaal te hebben geïmplementeerd.
Waar andere jaren de kwaliteit van zorg als voornaamste drijfveer voor de inzet van AI werd genoemd, staat dit jaar het reduceren van werkdruk als voornaamste drijfveer met 89% stip op één. Dit en andere resultaten zijn te vinden in de 6e editie van de jaarlijkse AI Monitor Ziekenhuizen. Aan deze editie werkten 47 vertegenwoordigers van 43 ziekenhuizen mee.
Bestanden
Terug naar het overzicht
Gerelateerde publicaties
Ik beschouw het huidige tijdsgewricht als een mooie gelegenheid en aanleiding om organisaties te wijzen op het grote belang en de voordelen van datagedreven werken binnen het beleidsterrein Werk en Inkomen.
Lees verder