In onze zorg- en ICT-adviespraktijk zijn selecties en implementaties van ECD’s nog steeds aan de orde van de dag. Hoe ver staan we af van het ECD 3.0? In deze uitgave geven wij en elf ECD-leveranciers onze visie op de doorontwikkeling van het ECD.
Lees verderOnline zorginnovatiesessie over ‘Methodisch werken: wat zijn succesfactoren en welke rol speelt het ECD?’. Tijdens deze sessie ging Fabienne Eurlings in gesprek met Sven Gutker de Geus van CareNext, Sanne van der Graaf van ASVZ en Maria van Schaik van M&I/Partners.
Methodisch werken: wat zijn succesfactoren en welke rol speelt het ECD hierin?
Methodisch werken vormt een belangrijke basis in de zorgverlening binnen de langdurige zorg en krijgt steeds meer aandacht. Zo is de diversiteit aan zorgmethodieken de afgelopen jaren flink toegenomen en inspectiebezoeken focussen meer en strenger op het zichtbaar maken van methodisch werken in de dossiervoering. Methodisch werken is ‘hot’. Maar in de praktijk zien wij zorgmedewerkers worstelen met het waarmaken van de eisen die hieraan gesteld worden. Wat zijn nu eigenlijk succesfactoren in methodisch werken en hoe zouden medewerkers daarin opgeleid, begeleid en ondersteund moeten worden? En welke rol speelt de inrichting en het gebruik van ECD’s?
Kijk de zorginnovatiesessie terug
Terug naar het overzicht
Gerelateerde publicaties
De jaarlijkse inventarisatie van M&I/Partners naar het gebruik van elektronisch cliëntendossiers in de ouderenzorg en gehandicaptenzorg laat dit keer weinig verschillen zien ten opzichte van vorig jaar. Ondanks het feit dat nu de top-100 uit beide sectoren is onderzocht. Dat wil niet zeggen dat de markt stilstaat.
Lees verder